We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

T​ü​druk ja surm

by Goresoerd

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €7 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Includes unlimited streaming of Tüdruk ja surm via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days
  7 remaining

    €10 EUR or more 

   

1.
Hellõuiin 02:01
Hellõu mehed, mu pea on siin õues kõrvitsa kõrval. On hellõuiin. Hellõuiin! Mehed, mu pea ehib jõulu ajal jõulupuud. Naistepäeval töötan vaasina tulbid suus. Hea, et on hellõuiin. Saab kapist välja, saab õue. Õu jee! Pärast hellõuiini võtab tüdruk mul kollase meigi maha. Ja kui tal tuleb sünnipäev, siis mind tordi peal küünalde keskel näed.
2.
Hauakivid 02:27
Ümberringi hauakivid, igal kivil mõni rist. Rist - see tähendab armastust. See siin pole lasteaed, see siin on surnuaed. Siin pole lasteaed mõistate? Siin tehakse vanainimeste asja. Kõik teevad siin vanainimeste asja. Iga asja kohta tehakse üks rist.
3.
Elujooks 02:21
Külm ja pime, paanikas ja räbalais. Kätte kui saavad, tükkideks saevad. Jooksed elu eest, jookse elu eest! Tallad rakkus, juuksed sassis, oksad lõhki on kiskunud näo. Silmavärv on laiali, vahtu pritsib suust, mis avali. Vaadata seljataha ei julge, kindel siht on otse ees. Nagu metsloom sahmid sa umbes, täna jaht käib sinule! Sinu kisa, kõik need karjed, kiirelt mets lämmatab. Ei keegi su kriiskeid kuule, oleks pidanud enne selle peale mõtlema. Nüüd ainult jõhkralt hoogu anna, torma nii kuis jalad kannavad. Täna jaht käib sinule!
4.
Göölfrend ei oota mind, göölfrend ootab bussi. Ta põgenes haiglast läbi akna, põgeneb alati haiglast, sel kuul juba kolmas kord. Göölfrendil on süstal, tean kus seda peidab. Arstid ei tea, arstid ei tea, üldse midagi ei tea. Täna õhtul ootab göölfrend bussi. Käed selja taga pimedas, pimedas peatuses. Göölfrend ei oota mind, göölfrend ootab bussi. Ta ootab bussi, sest ta on haige. Ootab bussi ja mina surnud.
5.
Tappev töö 02:10
Tappev töö! Ükskord kui ma olin veel noor ja loll läksin ma tööle. Kohutav ja jube! Kui ma õhtul töölt tulin siis olin ma surnud. Tappev töö! Ma olin tõesti surnud ja ta pani külmiku ukse mu järel kinni. Surnud, surnud. Ma olen surnud.
6.
Tüdrukuga tuleb kuulata raadiost kaastundeavaldusi. Tuleb lugeda lehest, need on neetult vara, neetult vara hommikul. Pole üldse paha, kui mõelda, et teised kutid peavad taluma - oma ema. Pole üldse paha, kui mõelda, et teised kutid peavad taluma - oma ema. Kui tahavad... Või ei taha... Mul pole surma vastu midagi, kuigi ärgata tuleb neetult vara.
7.
Eile veel olin ma tegus, teadsin mida teha tahan. Täna vara hommikul jooksin päris kinni. Istusin ja mõtlesin, et milleks see, mida teen. Kellel seda vaja on, miks ma üldse mida teen? Surm ei tea, mis nüüd saab. Hingetuna haigutan, mõttetuna mökutan. Sitta kah - las nii jääb. Võtan vikati ja kuue, lähen täna siiski tööle, elulõnga lõikama, matustele undama. Miks ma üldse midagi teen? Kui surm ka ei tea, mis saab. Kui surm ei tea, mis saab.
8.
Kontmees 01:36
Surnud on kõvad mehed, surm on mehe ehe. Kontmehel pole liisingut, ei laenu. Pärast rooste külaskäiku pole kirstunaelu. Kontmehel pole liha, nahka ega pekki. Kontmees ei niida muru ega püga hekki. Surnud on kõvad mehed, surm on mehe ehe. Võta või jäta, hoia või pilla. Võib alati surmaga luurele minna. Surnud, need on kõvad mehed, surm on mehe ehe!
9.
10.
Monogaam 02:04
Kontperse, kontperse, kontperse on sinu linnas. Kontperse, kontperse, kontperse on sinu tänaval. Kontperse, kontperse, kontperse on sinu majas. Kontperse, kontperse, kontperse on sinu toas. Kont - kont perse on sinu voodis on - on juba mitu päeva. Kont - kont perse on sinu voodis on - on juba teist päeva. Monogaam jääb sinu juurde igavesest ajast igavesti!
11.
Te ärge ajage mind närvi, vaid mina surm ja see tüdruk, vaid meie kolm, vaid meie kolm, teame, mis tegelikult juhtus. Siin pole kõlakatel kohta. Olge te neetud ja hapet teile keelele. Te ärge ajage mind närvi! Pole mõtet lüüa tühja lärmi! Vaadake ringi, tehke omad järeldused, kes on süüdi! Tegelikult olen mina ju see, kes siin kraavi põhjas lebab. Kuul kuklas, käed raudus, aluspükste väel.
12.
Lõppvaatus 01:46
Ootan ja vaatan, mis saama nüüd hakkab. Tean, kes ma olen ja millest saan osa. Asjatult paiskavad tuulde need mehed mõttetuid lauseid ja lapsikut möla. Neetud raisad - saasta haistan. Viimane lõik. Viimane osa. Lõpule määratud halin ja kisa. Pöetud lambad - teele aitan. Tüdruk on kena, ootab ja vaatab, mis saama nüüd hakkab, millest saab osa. Tõelised mehed ei vingu nii palju. Kui lõpp ongi jube, siis au ära kaota.
13.
Surmakutsar 04:08
Öösiti ei maga, ainult koristan ma laga. Labidaga kokku, kiirelt musta auku. Oma teenust teile müün ma väljapeetud peensusega. Kiirelt papp, kilekott, jupid sisse sõlmed peale. Arvake, mis tahate, ei ma rahal vahet tee. Töö on töö ja asi vask, kindad kätte, pähe mask. Õigus on mul reeglina ainult surma teenida, Minu töö ja minu leib on teie valu, teie lein. Mulle töö on puhas kunst, elu rõõm, arm ja lust. Ei ma kodus lihtsalt passi, mööda linna ringi rassin. Gaas on põhjas, kurvid sirged, juba uude kohta ründan. Oodake, kui jõuan sinna. Kanderaamid, kilekotid, kemikaalid - kõik on valmis, kõik on hästi. Õigus on mul reeglina ainult surma teenida, Minu töö ja minu leib on teie valu, teie lein. Iga mees on oma õnne sepp. On see paradiis, on see häbiplekk? Olen surma teenija - surmakutsar.

credits

released February 15, 2010

Recorded by Meelis Tauk
Mixed and mastered by Kristo Kotkas
Design by Kristjan Luiga

license

all rights reserved

tags

about

Goresoerd Tallinn, Estonia

A project that started out in 2004, Goresoerd has quickly evolved into the spearhead of intelligent, vicious and tongue-in- cheek extreme music in the Estonian scene. Goresoerd’s music can be described as a truly eclectic feast with influences varying from mainstream rock to crust hardcore. ... more

contact / help

Contact Goresoerd

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Goresoerd, you may also like: